Porównanie pięciu terapii podtrzymujących w przypadku zapalenia przełyku Reflux ad 6

Porównanie tych wyników i naszych wyników jest trudne. Spechler i in. zawierała ranitydynę w leczeniu, ale nie omeprazol. Większość pacjentów w ich badaniu miało skomplikowane zapalenie przełyku (stopnie 4 i 5). Ponieważ przedstawiali swoje wyniki bez stratyfikacji dla stopnia zapalenia przełyku, nie jest pewne, czy operacja jest lepsza niż leczenie pacjentów z nadżerkowym zapaleniem przełyku (stopnie 1, 2 i 3). Ponieważ dostępne są skuteczne leki, pacjenci z erozyjnym zapaleniem przełyku mogą mieć lepsze opcje niż operacja, która ma znaczną liczbę powikłań operacyjnych i pooperacyjnych20 i które mogą mieć słabe wyniki w 5 do 20 procentach przypadków. 21 W naszym badaniu omeprazol miał częstość występowania działań niepożądanych, jak wykazano wcześniej przy jeszcze większych dawkach.22 Uważamy, że potrzebne jest badanie kliniczne porównujące omeprazol z zabiegiem chirurgicznym u pacjentów z ciężkim zapaleniem przełyku. Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni dr Giorgio Minotti za sugestie podczas przygotowywania manuskryptu.
Author Affiliations
Z Instytutu Medycyny Wewnętrznej i Geriatrii Uniwersytetu w Palermo, Palermo (SV, RT, SB, MP); Szpital S. De Bellis, Castellana Grotte, Bari (GL); Wydział Medycyny Wewnętrznej, Uniwersytet w Genui, Genua (VS, GSM); Wydział Gastroenterologii, Uniwersytet w Padwie, Padwa (FDM, MP); Jednostka Gastroenterologii i Endoskopii, Szpital Wenecki, Wenecja (GB); Oddział Geriatrii, Szpital Schio, Vicenza (AP); i Departamentu Medycyny, University of Chieti, Chieti (GD) – wszystko we Włoszech.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Vigneriego z Instytutu Medycyny Wewnętrznej i Geriatrii, Via del Vespro 143, Palermo 90127, Włochy.
[przypisy: frykas biłgoraj, metizol skutki uboczne, hydrocortison maść ]

Powiązane tematy z artykułem: frykas biłgoraj hydrocortison maść metizol skutki uboczne