Klaster rodzinny zespołu zaburzeń oddechowych na Bliskim Wschodzie Zakażenia koronawirusami

Ludzki koronawirus, zwany koronawirusem zespołu środkowo-wschodniego oddechowego (MERS-CoV), został po raz pierwszy zidentyfikowany we wrześniu 2012 r. W próbkach pobranych od biznesmena z Arabii Saudyjskiej, który zmarł z powodu ostrej niewydolności oddechowej. Od tego czasu doniesiono o 49 przypadkach zakażeń wywołanych przez MERS-CoV (poprzednio zwany nowym koronawirusem) z 26 zgonami. W niniejszym raporcie opisujemy klaster przypadków rodzinnych zakażenia MERS-CoV, w tym obraz kliniczny, wyniki leczenia i rodzinne relacje trzech młodych mężczyzn, którzy zachorowali na zakażenie MERS-CoV po hospitalizacji starszego mężczyzny, który zmarł choroby. Dwudziestu czterech innych członków rodziny mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym i 124 członków personelu szpitali nie zachorowało. Zakażenie MERS-CoV może powodować spektrum chorób klinicznych. Chociaż podejrzewa się rezerwuar zwierząt, nikt nie został odkryty. Tymczasem globalne obawy opierają się na zdolności MERS-CoV do wywoływania poważnych chorób w bliskich kontaktach z pacjentami.
Wprowadzenie
MERS-CoV po raz pierwszy odnotowano we wrześniu 2012 r. W próbkach pobranych od biznesmena z Arabii Saudyjskiej, który zmarł z powodu ostrej niewydolności oddechowej i nerek. W dniu 28 maja 2013 r. W sumie 49 przypadków zakażenia ludzkim wirusem MERS-CoV z 26 zgonami zostało zgłoszony Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). MERS-CoV jest pierwszym betakoronawirusem należącym do linii C, o którym wiadomo, że infekuje ludzi.2 Należy on do rodziny Coronaviridae, grupy dużych, otoczonych jednoniciowych wirusów RNA, które są znane ze swojej genomowej plastyczności i zdolności do powodowania zakres zakażeń u gospodarzy ssaków i ptaków. MERS-CoV jest uważany za odrębny od koronawirusa odpowiedzialnego za ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV), który jest zjadliwym, przenośnym ludzkim patogenem, który pojawił się w południowych Chinach jesienią 2002 roku. 4 W lutym 2003 roku rozprzestrzenił się z Guangdongu Prowincji do pobliskich Hongkongu i Wietnamu, a następnie do ponad 30 krajów. Zanim SARS-CoV zniknął latem 2003 roku, WHO udokumentowała 8000 infekcji i 774 zgonów, z udziałem wielu pracowników służby zdrowia i członków rodziny pacjentów.4 MERS-CoV wydaje się być tak zjadliwy jak SARS-CoV, ale wyróżnia się względnym brak ciężkiej choroby wśród bliskich kontaktów pacjentów, z wyjątkiem osób z immunosupresją.
Zgłaszamy zgrupowanie rodzinne zakażeń MERS-CoV, które miało miejsce w listopadzie 2012 r .: trzy potwierdzone przypadki i jeden prawdopodobny przypadek w dalszej rodzinie mieszkającej w miejskim Rijadzie. Uwzględnione są dane dotyczące prezentacji klinicznej, wyników leczenia i relacji rodzinnych trzech młodych mężczyzn, którzy zachorowali na zakażenie MERS-CoV po hospitalizacji starszego mężczyzny.
Opisy przypadków
Rysunek 1
[hasła pokrewne: scalak zabrze, zastrzyki milgamma, hydrocortison maść ]

Powiązane tematy z artykułem: hydrocortison maść scalak zabrze zastrzyki milgamma