Klaster rodzinny zespołu zaburzeń oddechowych na Bliskim Wschodzie Zakażenia koronawirusami AD 7

Pacjent miał niewyjaśnioną anemię wymagającą wielokrotnych transfuzji w późnym okresie choroby. Co ciekawe, pacjent 3 miał przemijający, lecz umiarkowanie silny ból w kolanach i w dolnej części pleców, który ustępował, gdy objawy gorączki i dolegliwości oddechowe uległy osłabieniu, co sugeruje możliwy proces za pośrednictwem kompleksu immunologicznego. Nietypowa prezentacja i przedłużony kurs ambulatoryjny dla przypadku indeksu oznaczał, że wszystkie 27 członków tej dużej rodziny zostało ujawnionych. Chociaż 3 innych członków rodziny zachorowało, 24 nie zachorowało. Trzy kobiety w rodzinie miały powtarzany kontakt twarzą w twarz z pacjentami przed hospitalizacją; wszystkie kobiety pozostały zdrowe, podczas gdy 2 męskich członków rodziny, którzy brali udział w indeksie pacjenta przed iw trakcie hospitalizacji, doszło do zakażenia. Chociaż sugeruje to, że MERS-CoV, podobnie jak SARS-CoV, nie jest łatwo przenoszony we wczesnym stadium choroby, inne koronawirusy (np. HCoV-229E, HCoV-NL63 i HCoV-OC43) wydają się być przenoszone wcześniej w przebiegu choroby . Innym wyjaśnieniem jest to, że pacjent indeksu nabył infekcję podczas hospitalizacji.
Tabela 2. Tabela 2. Ustalenia kliniczne i wyniki testów u dwóch pacjentów w Arabii Saudyjskiej i czterech pacjentów w rodzinnym klastrze z potwierdzonym lub prawdopodobnym zakażeniem MERS-CoV, w porównaniu z pacjentami z zakażeniem SARS-CoV. Przypadki klastrów rodzinnych opisują spektrum chorób, które obejmują nietypową prezentację przez pacjenta będącego wskaźnikiem, ciężką chorobę i śmierć w jednym wcześniej zdrowym młodym kontakcie oraz łagodniejszą chorobę u dwóch innych młodych członków rodziny, którzy pozostawali w bliskich kontaktach. Krewni i kontakty personelu medycznego pozostają zdrowi przez ostatnie 6 miesięcy. W Tabeli 2 przedstawiono niektóre cechy kliniczne zakażenia MERS-CoV w porównaniu z cechami zakażenia SARS-CoV: nagły początek wysokiej gorączki, zaciekłości i złego samopoczucia, które przechodzą do produktywnego kaszlu i zapalenia płuc. Trzech z czterech pacjentów w tej grupie miało objawy żołądkowo-jelitowe, a dwóch miało biegunkę. Hemodializa była wymagana tylko dla pacjenta z indeksem, który wcześniej chorował na choroby przewlekłe; jeden inny pacjent miał podwyższony poziom kreatyniny przy przyjęciu. Limfocytopenia, kolejna ważna cecha zakażenia SARS-CoV, stwierdzono u wszystkich czterech pacjentów oraz u dwóch pacjentów, których przypadki zostały wcześniej opublikowane. Radiografia klatki piersiowej u wszystkich pacjentów wykazała nacieki płuc wkrótce po wystąpieniu objawów; trzech z czterech pacjentów z progresją do zapalenia płuc miało chorobę w przestrzeni powietrznej, w przeciwieństwie do pacjentów z zakażeniem płuc SARS-CoV, którzy częściej mieli atypowe zapalenie płuc, które charakteryzowało się śródmiąższowymi naciekami.
Ten raport sugeruje, że transmisja MERS-CoV występowała wśród członków rodziny, ale wskazuje, że ryzyko zakażenia MERS-CoV wśród bliskich kontaktów pacjentów jest niskie, chociaż ryzyko zakażenia jest zwiększone u pacjentów z immunosupresją lub współistniejącymi chorobami.
[więcej w: nefrosept, lercan, decilosal cena ]

Powiązane tematy z artykułem: decilosal cena lercan nefrosept