Klaster rodzinny zespołu zaburzeń oddechowych na Bliskim Wschodzie Zakażenia koronawirusami AD 4

Zakażenie MERS-CoV zostało potwierdzone retrospektywnie u trzech z czterech pacjentów (pacjentów 1, 2 i 4) w wyniku amplifikacji konsensusowych docelowych wirusowych RNA RNA (upE i ORF1b) w reakcji odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR) .5 Testy były pozytywne dla MERS-CoV w płucach oskrzelowych od Pacjenta i plwociny z Pacjentów 2 i 4. Próbki o mniejszym odcinku nie były dostępne dla Pacjenta 3, ponieważ jego choroba była łagodna, i próby powielenia genów MERS-CoV z wymazów z prowadnic nie powiodło się. Testy przeprowadzono w laboratoriach Ministerstwa Zdrowia w Jeddah, Arabii Saudyjskiej oraz w laboratoriach United Kingdom Health Protection Agency w Birmingham i Colindale. Dane serologiczne nie są dostępne dla pacjentów ani ich kontaktów. Nowe testy serologiczne i immunofluorescencyjne opracowane specjalnie dla MERS-CoV nie zostały jeszcze zweryfikowane pod względem czułości i swoistości.
Kontakty rodzinne i szpitalne
Tabela 1. Tabela 1. Poziom kontaktu między członkami rodziny pacjentów z zakażeniem MERS-CoV przed i po hospitalizacji. Czterej pacjenci byli członkami saudyjskiej rodziny wielodzietnej. Pacjent i jego 2 synowie (pacjenci 2 i 4) pobierali się i mieszkali w oddzielnych mieszkaniach w jednym dużym domu położonym w południowej części Rijadu. W tym rozszerzonym gospodarstwie domowym mieszkało łącznie 28 osób, w tym 9 dzieci w wieku poniżej 14 lat. Oprócz 4 pacjentów uwzględnionych w tym raporcie, od września 2012 r. Do kwietnia 2013 r. Żaden z członków rodziny nie miał poważnych objawów lub chorób dróg oddechowych. Ten dom jest otoczony podobnymi budynkami po obu stronach i jest oddalony od jakichkolwiek wiejskich przedsiębiorstw. W bezpośrednim sąsiedztwie domu nie było zwierząt domowych, a rodzina nie trzymała zwierząt. Jedyne narażenie zwierząt miało miejsce u Pacjenta 4, który uczestniczył w uboju wielbłąda 24 października. Nikt nie wyjechał z Rijadu w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Kontakt między członkami rodziny był częsty, ale występował najczęściej między mężami a żonami i ich dziećmi (tabela 1).
Wszyscy dorośli i dorośli członkowie rodziny płci męskiej dzielili wspólne posiłki i jedli osobno od kobiet i ich małych dzieci. Mężczyźni również towarzysko i odwiedzili lokalny meczet razem. Dwunastu członków rodziny Pacjenta zajmowało duże mieszkanie na piętrze; starsi synowie również dzielili przestrzeń na dole. Pacjent 3 mieszkał z rodzicami w mieszkaniu na piętrze z siedmioma rodzeństwem w wieku od 2 do 18 lat. Pacjent 4, jego żona i dwoje dzieci mieszkali w mieszkaniu na parterze. Inny świeżo poślubiony brat zajmował osobną jednostkę na parterze. Żonaty córki i ich małe dzieci często odwiedzały dom, podobnie jak kuzyni mieszkający w bezpośrednim sąsiedztwie.
Po wystąpieniu choroby i przed hospitalizacją, każdy pacjent był pod opieką członka rodziny; żony były głównymi opiekunami żonatych mężczyzn, a 16-letnia Pacjentka 3 była pod opieką matki i sióstr
[przypisy: nfz zielona góra sanatoria, upojne noce baleriny, joanna derybowska ]

Powiązane tematy z artykułem: joanna derybowska nfz zielona góra sanatoria upojne noce baleriny