Dwieście lat badań nad rakiem

W ciągu 200 lat od założenia New England Journal of Medicine rak przeszedł z czarnej skrzynki do planu. W pierwszym wieku publikacji czasopisma lekarze mogli obserwować nowotwory, ważyć je i mierzyć, ale mieli niewiele narzędzi do zbadania działania w komórce nowotworowej. Kilku przenikliwych obserwatorów wyprzedziło swój czas, w tym Rudolf Virchow, który z korzyścią dla mikroskopu wydedukował komórkowe pochodzenie raka w 18633,1 i Stephen Paget, który w 1889 r. Mądrze rozmyślał o hipotezie siewu i gleby o przerzutach. choroba, 2 teoria, która ma swój początek dzisiaj (Tabela 1). Innym kluczowym postępem było odkrycie wirusowej przyczyny raka ptaków przez Peytona Rousa w 19113 r. Oraz propozycja Theodora Boveri z 1914 r., Że rak może być wywoływany przez mutacje chromosomalne. Ale pokrywka czarnej skrzynki nie została poważnie otwarta do 1944 roku, gdy emerytowany naukowiec z Uniwersytetu Rockefellera, Oswald Avery, zrelacjonował wyniki swoich pięknie czystych eksperymentów z pałeczkami pneumokokowymi, które pokazały, że komórkowa informacja została przekazana nie przez białka, ale według DNA.5 Jego praca doprowadziła bezpośrednio do ważnego odkrycia struktury DNA przez Watsona i Cricka w 1953 r. 6 Osiem lat później kod genetyczny został złamany przez Nirenberg i współpracowników, 7 i ustanowiono centralny dogmat biologii; informacja ta została przeniesiona z DNA na RNA i zaowocowała syntezą białek. Potem pierwsza z serii zupełnie nieoczekiwanych odkryć zakłóciła to myślenie, a przypomniano nam, że nie zawsze zdarza się, że mają do czynienia z Matką Naturą. Odkrycie odwrotnej transkryptazy przez Temina i Mizutani8 oraz Baltimore9, które pokazało, że informacja może być przekazywana w inny sposób, z RNA na DNA, miało głęboki wpływ na medycynę, ale w szczególności na lekarstwo na raka.
Początkujący badacze odkryli, że DNA jest bardzo dużą cząsteczką, która była trudna do zbadania w laboratorium. W 1970 r. Smith i Wilcox rozwiązali ten problem, identyfikując enzymy używane przez bakterie do defragmentacji DNA w określonych miejscach restrykcyjnych. 10 Te odkrycia stworzyły rewolucję molekularną i przemysł biotechnologiczny. Oni również utorowali drogę do sekwencjonowania genomu.
Ten rodzaj nauki był drogi. Kongres USA częściowo rozwiązał ten problem, uchwalając National Cancer Act, która rozszerzyła rolę National Cancer Institute (NCI), pierwszej agencji zorientowanej na chorobę w National Institutes of Health (NIH). Ustawa, która została podpisana 23 grudnia 1971 r. Przez prezydenta Richarda Nixona, stworzyła nowy mandat dla instytutu NIH: wspierać badania i stosowanie wyników badań w celu zmniejszenia zachorowalności i umieralności na raka Nacisk na zastosowanie wyników badań był nowy; nie było tego w misji NIH. Ustawa zwiększyłaby pięciokrotnie budżet NCI do końca dekady i zapewniła paliwo dla rewolucji w biologii molekularnej.
Chociaż entuzjazm Kongresu w walce z rakiem w dużej mierze wynikał z podniecenia w związku z kilkoma postępami klinicznymi, około 85% tych nowych funduszy przeznaczono na wsparcie badań podstawowych
[podobne: maliseven, l asparaginian l ornityny, metizol skutki uboczne ]

Powiązane tematy z artykułem: l asparaginian l ornityny maliseven metizol skutki uboczne